Home / Aktualności / Wałbrzych poprawia swój wizerunek

Wałbrzych poprawia swój wizerunek

W środę, 26 marca miała miejsce konferencja prasowa, w której wziął udział Roman Szełemej, prezydent miasta. Konferencja dotyczyła konkursu na zagospodarowanie publicznej przestrzeni w rejonie takich ulic jak Pogodna, Wilcza oraz Wrocławska. A czego dokładnie dotyczy konkurs? Trwa modernizacja oraz przebudowa wjazdu do miasta od strony Świebodzic. Wiąże się ona z wyburzeniem części budynków oraz budową dużych rozmiarów ronda. Konkurs dotyczy zagospodarowania przestrzeni, która znajdzie się we wnętrzu owego ronda. Sama przebudowa wjazdu pochłonie około 30 milionów zł. Wśród mieszkańców Wałbrzycha inwestycja ta budzi bardzo różne uczucia.

Organizatorzy konkursu liczą na pomysłowość zgłaszających się uczestników, bowiem chodzi o to, aby omawiana przestrzeń została zagospodarowana jak najlepiej, jak najciekawiej i budziła bardzo pozytywne emocje. Pomysły mogą być jak najbardziej niezwykłe, niestandardowe.

Prace konkursowe można składać do 13 czerwca. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 31 lipca. Za zwycięski projekt przewidziana jest nagroda w wysokości 4 tysięcy zł, z kolei uczestnik, który zdobędzie drugie miejsce, otrzyma 3 tysiące zł. Miejsce trzecie zostanie nagrodzone tysiącem zł.

About Tadeusz Gontarek

Leave a Reply

Scroll To Top