Home / Aktualności / Wałbrzych oferuje pracę przy robotach publicznych

Wałbrzych oferuje pracę przy robotach publicznych

 

W bieżącym roku 2014 Gminie Wałbrzych przyznano 818 tyś. zł na zatrudnienie osób do robót publicznych. Kolejne 126 tyś. zł Gmina przeznaczy na ten cel we własnym zakresie (pieniądze pochodzą ze składek na ubezpieczenie). W związku z powyższym na zatrudnienie, choć tylko na kilka miesięcy (od dwóch do pół roku), może liczyć dokładnie 108 osób.

Dzięki wspomnianym środkom finansowym nie tylko wiele osób znajdzie pracę, ale też miasto stanie się wyjątkowo przyjazne środowisku, czyste i o wiele bardziej atrakcyjne dla turystów. Każdego roku zakres różnego rodzaju robót publicznych jest konsekwentnie poszerzany. Z racji tego, iż w Wałbrzychu znaleźć można bardzo wiele terenów zielonych, placów zabaw i tym podobnych inwestycji, ogromnie ważne jest to, aby dbać o czystość.

Już teraz zatrudniono 36 osób, a kolejne osoby znajdą pracę już w maju i następnych miesiącach. W ramach pracy tego rodzaju zatrudnieni otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1680 zł brutto. Poza dbaniem o porządek na terenach zielonych, osoby zatrudnione za zadanie mają także sprzątać chodniki. Takie działania zdecydowanie będą w stanie poprawić wizerunek miasta, jak twierdzi Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Niezwykle istotną kwestią jest także usuwanie dzikich wysypisk śmieci, które niestety raz na jakiś czas pojawiają się na obszarze miasta. Nie tylko osoby zatrudnione za pieniądze będą porządkować miasto. Roboty publiczne wykonywać będą również osoby, które odpracowują swój dług nakazem sądu.

About Tadeusz Gontarek

Leave a Reply

Scroll To Top